משמעת עצמית?

זה לחלשים

משמעת עצמית? זה לחלשים

הנה שני מקרי מבחן ו(לפחות) שתי סיבות טובות לקרוא את המאמר הזה: אם אתם נמנים בין האנשים שאמרו להם ש"כל אחד יכול" לייצר הכנסה ממקור דיגיטלי עם קצת משמעת עצמית. ואם המשמעת העצמית שלכם שואפת לאפס.

 

100% משמעת עצמית – 0% הגשמה עצמית

המשמעת העצמית שלי פסיכית. למדתי במרוצת החיים שאם לא אעשה שיעורי בית – לא אקבל ציונים גבוהים, אם לא אקבל ציונים גבוהים – לא אוכל ללמוד מקצוע שיביא נחת להורים שלי, אם לא אלמד באוניברסיטה מכובדת – לא אמצא עבודה טובה ולא ארוויח משכורת גבוהה, ואם לא תהיה לי משמעת עצמית גבוהה – לא אוכל לצלוח אף לא אחד מהשלבים האלו ו"להגיע לאנשהו" בחיים.

אני הוכחה חיה לכך שמשמעת עצמית זה לחלשים וסופה להחריב את החלומות הכי יפים שלנו. כי להצליח באונליין מרקטינג לאורך זמן זו עבודה קשה. אובססיה, לא תחביב. אתה חייב לשים על mute את אמא שלך שאומרת לך שאתה מבזבז לעצמך את הזמן ואת אבא שמתעקש שאין בזה עתיד, אתה מוכרח להשלים עם ההקרבה, עם הזמנים הקשים, עם הכשלונות ועם הפרצופים העקומים, ולחבק את חוסר הוודאות, גם אם אתה "ככה קרוב" לנקודת הפריצה שלך. הרצון להצליח חייב לזרום לך בדם כמו שמן מנועים.

והדרך הטובה ביותר להצליח (ולא רק לצלוח) במסלול החיים הזה?

 

0% משמעת עצמית – 100% הגשמה עצמית

המשמעת העצמית שלי שואפת לאפס. קראתי פעם כתבה של דן אריאלי, מומחה לכלכלה התנהגותית, שבה הוא הגדיר את הסביבה הקפיטליסטית כמלחמה מתמדת בין הקשב, הזמן, הבריאות והכסף שבבעלותו של אדם לבין כל הגורמים שרוצים לקחת לו אותם.

אני הוכחה חיה לכך שבסביבה מלאת הפיתויים בה אנו חיים כיום, רמת המשמעת שלנו אמנם נפגעת והשליטה על הבחירות שאנו מקבלים מצטמצת ליכולת לבחור את הסביבה בה אנו מתנהלים, ותו לאו, אבל היכולת שלנו להגשים את עצמינו גבוהה מתמיד.

איך זה ייתכן? הבנתי שבמקום לנסות לשנות את ההתנהגות האנושית ו/או לתלות תקוות ולהטיח אשמות באנרגיית המשמעת העצמית שלנו – שהיא משאב מאוד מוגבל ורצוי שלא להסתמך עליו – הדבר הנכון לעשות הוא להתרכז בבחירת הסביבה או בעיצוב מחדש של כללי המשחק בסביבה הקיימת.

לשינוי קטן בעל פוטנציאל דרמטי באופי סביבת העבודה שלנו – יש את היכולת להעניק לנו הזדמנות לרוץ למרחקים ארוכים, בלי לנבול בדרך, ולשפר את סיכויי ההצלחה שלנו.

 

100% אימפקט – איפה עמק הדיגיטל נכנסים לתמונה?

כשמורידים את האיפור – חלום ההכנסה הפאסיבית מהמחשב פתאום לא כזה ורוד: 4 שעות של עבודה בקלות הופכים ל10 ולשנים של זיעה וירטואלית, תסכול וחוסר וודאות כלכלית, וטיולים בכל העולם נאלצים להמתין לסוף תקופת הנוודות הדיגיטלית בין בתי קפה עם WiFi של עולם שלישי.

התרופה של עמק הדיגיטל לכל השקרים שמסתובבים שם בחוץ, היא להפוך את העשייה לכיפית ומרגשת בכל רגע נתון, מההתהחלה ולאורך כל הדרך, גם בזמנים קשים.

עמק הדיגיטל קם במטרה להמיר את סביבה העבודה המיושנת ואת מסגרת הלימודים מצרת-האופקים במגרש משחקים ענק של הזדמנויות ופאן, לעודד צעירים שאפתנים להעשיר את חוויית החיים שלהם בלי לוותר על העתיד הכלכלי שהם מדמיינים, ולאפשר להם לעשות את מה שהם אוהבים, להרוויח מזה כסף, ולקום כל בוקר לעולם שהם מבסוטים להתעורר אליו, גם אם רק לתקופה מוגבלת, בלי לשלם את המחיר הכלכלי, הנפשי, הרוחני והמנטאלי.

אהבת? שתף 

Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on facebook

יחד נהפוך את השגרה לחוויה מדהימה

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support