מיומנה של נוודת דיגיטלית בישראל:

איך הרפתקת היציאה מהמרחב הדיגיטלי הורידה עליי גשם של הזדמנויות חדשות כבר בשבוע הראשון?

מיומנה של נוודת דיגיטלית בישראל: איך הרפתקת היציאה מהמרחב הדיגיטלי הורידה עליי גשם של הזדמנויות חדשות כבר בשבוע הראשון?

שאלה: למה אתה *באמת* רוצה להקים עסק דיגיטלי?

האם אתה רוצה להקים עסק אינטרנטי בשביל להתמודד על תואר "המליונר בקליק" הבא או כדי לבנות לעצמך חיים "קצת" יותר טובים? האם אתה שואף להחזיק בנכסים דיגיטליים בשביל להילחם על ההזדמנות ליצור לך ולמשפחתך עתיד חופשי ממגבלות כלכליות וגיאוגרפיות, בכל מחיר, או שאתה רק רוצה להרשות לעצמך לחיות את הכאן והעכשיו בשלווה ובנחת, בלי לשכוח ליהנות מהדרך?

זו לא שאלה קשה, נכון? אז חשוב מאוד שתדע את התשובה לשאלה הזו לפני שאתה דורך במגרש המשחקים האינטרנטי. למה? כי הקורסים הדיגיטלים – מהם השכל המגורה שלך ניזון – אמנם יספקו לך את מנת הפרקטיקה לה אתה זקוק כדי לצאת לדרך, אבל הם לא הולכים ללמד אותך לחיות חיים מלאי הרפתקאות או להגשים את חלום הנוודות הדיגיטלית. להפך, הם ידרשו ממך (ויקפידו להדגיש את זה שוב ושוב, למען תיאום ציפיות) לשלם מחיר כבד להשגת התוצאות שאתה קרוב לוודאי מדמיין כשאתה חושב על הקמת מותג פרטי באמזון.

הידע, שקורסים דיגיטלים מקצועיים כאלה ואחרים מסוגלים לתרום לארגז הכלים שלך, עשוי להיות אמצעי נהדר (ואף הכרחי) להקמת הפרויקט הדיגיטלי העצמאי שלך, אבל! כדאי שתוודא שהמטרה אליה אתה מכוון אכן מקדשת את האמצעי, אחרת – באופן אבסורדי – אתה עוד עלול להתעורר בגיל פנסיה ולגלות שעבדת ממש קשה כל חייך על יצירת הכנסה פאסיבית ורדיפה אחרי תשוקות שהיית עיוור (אולי בשל זמן ממושך מול מסך המחשב) לראות שהן במרחק נגיעה מהגשמה.

מי שעובד קשה מדי לא עושה כסף

אז אם המטרה שלך, לדוגמא, היא ללמוד איך לבנות עסק דיגיטלי שיאפשר לך להתפטר מהעבודה ולעבוד מאיפה ומתי שבא לך, ימליצו לך לא פעם להתעכב על השאלה:

"האם אני מוכנ/ה לספוג את תקופת ההקרבה הנדרשת כדי לאפשר לעצמי עתיד של חופש?"

או

"האם אני מוכ/נה לחזור אפוס-כוחות מעוד יום עבודה ואז להשקיע אקסטרה מאמץ, על חשבון הזמן הפנוי שלי, בשביל לבנות לעצמי חיים טובים יותר?"

אז הרשה לי לחדד עבורך נקודה חשובה:

תשישות, דיסוננס פנימי והקרבה לא יקרבו אותך לחלום החופש הכלכלי. יותר ויותר אנשים נאחזים בחלום העבודה מהבית והניתוק ממיקום פיזי, ומתמודדים מסלון הבית שלהם עם אכזבה, חוסר אונים, תסכול ואי וודאות.

השאלה שכדאי להקדיש לה מחשבה ואף להתעמק בה היא דווקא:

"האם אני מוכנ/ה כבר מחר לצאת מהבית ולהעז לעבוד איפה ומתי שבא לי, ותוך כדי תנועה לבנות את העסק הדיגיטלי שאמור להבטיח לי את סגנון החיים הזה לשארית חיי?"

או

"האם אני מוכנ/ה ללכת בדרך שאני מאמינ/ה בה, בלי פחד?"

בשורה התחתונה, אם אתה רוצה להיות מליונר – אתה צריך להתחיל לחיות כמו מליונר כבר היום, ואם אתה חולם להיות נווד דיגיטלי? תמצא את הדרך לנווט את החיים שלך לשם! "הקרבה" לא חייבת להיות חלק מהלקסיקון שלך.

התחזית לשבוע הקרוב: גשם של הזדמנויות

ב22 ביוני 2018 החלטתי לארוז את הלפטופ, כמה טי-שירטס וחלום ישן ולצאת למסע נוודות דיגיטלית. בישראל. כאן ועכשיו. בלי פחד, בלי דרמה, בלי דילמות, בלי תירוצים.

בשבוע הראשון למסע ביקרתי באודם, כפר יובל, קצרין, חד-נס, גינוסר, טבריה וצפת. ישנתי ב5 הוסטלים, הכרתי 14 אנשים מקסימים שפתחו לי את דלת ביתם (ואת המקרר), התעניינו במה שיש לי להגיד וחיברו אותי ל-6 גורמים נוספים שרלוונטיים לתחום העשייה שלי, סגרתי 2 שיתופי פעולה שהם אבני דרך משמעותיים בקידום החזון שלי, תיאמתי 5 פגישות להמשך וקיבלתי 3 פניות מרגשות בפייסבוק מאנשים שהביעו עניין לצאת בעקבותיי.

במונחים של תפוקה ופרודוקטיביות – בשבוע בודד יצרתי יותר אימפקט מזה שניסיתי לייצר במשך שמונה החודשים האחרונים מסלון היחידה שלי בראשון לציון. במונחי עלות/תועלת – הזמן והכסף שמושקעים בחוויה הם priceless ביחס לתמורה שלהם לצמיחה האישית, למינוף ולקידום הרעיונות העסקיים שלי.

 

אהבת? שתף 

Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on facebook

יחד נהפוך את השגרה לחוויה מדהימה

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support