העגבניה שבקצפת:

4 דרכים לשפר את הפרודוקטיביות, לפרוץ את תקרת הזכוכית וליהנות יותר מעשייה

העגבניה שבקצפת: 4 דרכים לשפר את הפרודוקטיביות, לפרוץ את תקרת הזכוכית וליהנות יותר מעשייה

  1. שיטת העגבניה.

טכניקת פומודורו (באיטלקית: עגבניה) היא השיטה האהובה עליי (וכנראה גם על אייל שני) לניהול זמן. השיטה דוגלת בחלוקת זמן למחזורי עבודה-מנוחה ביחס של 25:5 דקות, והיא יעילה להפליא כאלטרנטיבה למשמעת עצמית, בייחוד במציאות בה משמעת עצמית עלולה להרחיק אותנו מפוטנציאל ההגשמה העצמית שלנו. העובדה ששום דבר בעולם הזה לא קבוע מזכירה לנו שאנחנו מוכרחים להמשיך להמציא מחדש את עצמינו ואת שיטות הלימוד שלנו, ובעולם עמוס פיתויים כמו זה שאנחנו חיים בו היום – שיטת העגבניה היא מודל אפקטיבי ביותר של כיבוש מטרות, עם "הפסקות סיגריה".

 

  1. הבנת חשיבות הרצף.

אמנם כולנו גדלנו על הרעיון הזה שהאושר אינו שייך לחיי היומיום שלנו, הוא חטוף, רגעי, קטוע וחמקמק והוא ממתין לנו רק בחופשות, בטבע או בחוף הים, אבל חשוב להבין שמתוך הרצף קל יותר לחוות את הרגע ולשפר את איכות החיים. מסלול מצטבר של משמעות מחדד, מזקק, מגבש ומעצים את כל מי שמעז לקחת בו חלק, והופך אותו לגרסה הטובה ביותר של עצמו שמאפשרת לו לפרוץ כל תקרת זכוכית שעומדת בדרכו.

 

  1. כוח הפוזיטיביזם.

"לא" היא נקודת מוצא שמכבה חדשנות, מסכלת שיתופי פעולה ומדליקה מנגנוני התגוננות להתמודדות עם חששות וחוסר ביטחון. התעוזה שלנו לשבור את השלשלאות ולעשות את הצעד הראשון עוד לפני שלמדנו ללכת, ולומר "כן" להזדמנות מדהימה, גם אם אנחנו מטילים ספק ביכולת שלנו לעמוד בציפיות הנדרשות מאיתנו – זו הגדולה האמתית.

 

  1. מציאת אזור הנוחות אמתי, מחוץ לכותלי הבית.

ההורים שלנו, אנשי העולם הישן, האמינו ש"בשביל להצליח צריך לצאת מאזור הנוחות", בעוד שנקודת המוצא של ילדי העולם החדש היא שבשביל לשגשג מומלץ דווקא להישאר ולדבוק באזור הנוחות. גישת העולם החדש אכן מאפשרת לחלקם להתעסק רק במה שעושה להם טוב ולהפוך, בנוחות מקסימלית, תחביב למקור הכנסה ושפע כלכלי, אבל הטעות של אלו שמתעכבים מאחור היא שמשום מה הם חושבים שאזור הנוחות הזה נמצא על כורסת הסלון בבית שלהם, כשלמעשה הם רובצים עם הבוקסר שלהם באזור של פחד ועצלות.

אהבת? שתף 

Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on facebook

יחד נהפוך את השגרה לחוויה מדהימה

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support