"לא צריך יותר לבחור בין חופשה לעבודה"

סבבה… הבנו…

אז… איך זה עובד? פשוט לארוז את הלפטופ וכמה טי-שירטס ולסגור one way למקסיקו?

ככה, פשוט לוותר על החיים הבינוניים שלי, ועל הדירה הבינונית – בדיוק קנינו טלוויזיה חדשה לחדר שינה – ו… שנייה, מה… מה עם המשפחה שלי בכל הסיפור הזה?
ובן הזוג שלי – הוא… ישאר פה? או שזה לגיטימי לבקש שיעקור את עצמו בשבילי? בשבילינו.
ורגע, איך – איך מממנים הרפתקה מדהימה כזאת? עזבו. יש לי עוד אלף אילוצים ותירוצים.
רק למקרה שמישהו אשכרה יתעניין מה אני עדיין עושה פה.

אבל יודעים מה?
המאבק הפנימי המתיש הזה – בין בחירה בקריירה מקצועית לבין טיפוח זהות הרפתקנית – התווה לי דרך חדשה לחיות את החיים.
הבנתי שפה – בישראל – יש את כל מה שאנחנו צריכים בשביל להפוך כל יום עבודה "שגרתי"" – לחגיגה. הלייף-סטייל המיוחל הזה שאנחנו חולמים ליצור לעצמינו? במרחק נסיעה באוטובוס. באמת, אתם לא מאמינים לי? כי אני לגמרי משוכנעת שאפילו(!) ארצינו הקטנטונת יפה ומסקרנת מדי בכדי שניתקע במקום אחד ונתמסר לחיי שיעמום וריור על הפיד של אלו שהעזו לחתוך מפה ולהגשים.

החלום האמתי הוא כמובן לעבוד ולטייל בלוקיישנים הכי מדהימים בעולם, את זה אני יודעת (הסיפור שלי זה הסיפור שלכם, זוכרים?), ואת זה – שום דבר לא יחליף!
אבל הדרך לשם? לפעמים כ"כ ארוכה ויש כל כך הרבה מה ללמוד ויותר מדי מה לעשות, ש… למה לא ליצור מסלול של משמעות מצטברת וליהנות גם מהתהליך? כאן ועכשיו.
קודם תחיה; ואז תהיה. בלי כל הדילמות והדרמה. בלי לטוס רחוק, בלי להשקיע הון, בלי להתמודד עם שפה חדשה. בלי להזניח את הזוגיות, בלי להדאיג את האמא. בלי "לעזוב את הכל". 

אולי יום אחד תפתח את הלפטופ שלך על ערסל בבאלי, אבל עד אז? יאללה, תלמד ליהנות מהדרך!

החיים הם תהליך; אין יעד.
הם לא מתחילים ונגמרים בהרצאה מרתקת על הגשמת חלומות בעולם של אפשרויות בלתי מוגבלות או במיט-אפ מעורר השראה בהנחיית ההוא שהעז ללכת בעקבות הלב שלו וביקר ב119 מדינות שונות מתחילת השנה.
החיים הם מסע מתמיד של צמיחה וגילוי. ורק אתה יודע מה אתה באמת מחפש ואיך אתה באמת רוצה להשיג את זה.

היי, שמי מורן.
בתכלס? אני אוהבת את העשייה שלי, אני ממש אוהבת את החיים, ומה שהכי חשוב לי זה לנווט את חיי העבודה שלי למקום שיאפשר לי לשלב בין השניים ולהעשיר את חוויית החיים, על בסיס יומיומי.

כמו אלפי צעירים אחרים, גם אני לקחתי על עצמי את האומץ "לסכן" (תלוי את מי שואלים) קריירה יציבה ועתיד בטוח בשביל הסיכוי הזה – גדול כקטן – ליצור לעצמי עתיד חופשי מבוס, מחמישה ימי עבודה ושגרה ידועה מראש, מפקקים וממגבלות גאוגרפיות.

וכמו חלק ארי מתוך אותם אלפי צעירים, כעבור שנתיים של דחיסת חלומות למגירות ומנת יתר של תאורת מסך המחשב, הגעתי להבנה שלעבוד כל היום בפיג'מה וכפכפים ולהתמודד סולו מול סוגיות במימון קמפיינים, חקר שוק, קהלים, הזמנות ובעיות משמעת עצמית – זו לא הסיבה שלשמה ניתבתי את חיי לעבר היציאה הראשונה לעצמאות.
פחד מהלא נודע, "דודא" לחוסר-מעש ועצלות, פערי מידע או חוסר ניסיון לא גורמים לאף אחד להרים ידיים מהגשמת חלום, כמו מטרה (נעלה ככל שתהיה) שפשוט לא מקדשת את האמצעים להשגתה!
והאמצעים להשגת המטרה שלי? פשוטו כמשמעו סתרו כל דבר שהאמנתי בו ופעלתי למענו ולמען קידוש החופש והחיים. 

וכשלראשונה התחלתי לפקפק באיכות סדנאות המנטורינג ב-179 ש"ח ובאפקטיביות הקורסים הדיגיטליים המואצים ליצירת חופש כלכלי ב-30 ימים, נוצר בתוכי פער תהומי בין הרצון להמשיך להילחם על ה- so called "החלום הישראלי לעצמאות כלכלית", בכל מחיר, לבין האומץ להקשיב לקול הפנימי שלי ולהפסיק להקריב את ההזדמנות לאושר כאן ועכשיו, בהווה, למען עתיד של חוסר וודאות. והחלטתי שהגיע הזמן לקחת את המטרות והתשוקות שלי ברצינות!

אז היי, קוראים לי מורן. אני בלוגרית טיולים, יזמת ו-
נוודת דיגיטלית. בישראל.

למה בישראל? כי… נסיבות החיים.
אבל זה לא משנה את העובדה ש #המשרד_שלי_היום הוא לא המשרד שלי אתמול ולא המשרד שלי מחר.
ובלוקיישנים הכי מדהימים בישראל – אני מטיילת, נופשת, עובדת וצומחת אישית ומקצועית. 

מקווה שתספוג השראה מהסיפור שלי, ו… 
אם הוא, במקרה, גם הסיפור שלך – אני מקווה שתעז גם לפרוש כנפיים, לחיות ולעבוד "אחרת", בתנאים ובקצב שלך. 

"סתם" סקרן?

אז נשלח לך מידע נוסף למייל. לך תדע, אולי עוד תופתע למצוא דווקא שם את הטריגר שחסר לך בשביל להתחיל את המסע שלך

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support