איך תיצור בחייך

תנאים יוצאי דופן?

איך תיצור בחייך תנאים יוצאי דופן?

הכאפה המצלצלת

העולם הדיגיטלי מחזיר אותנו למגרש משחקים ענק של אפשרויות והזדמנויות, אבל(!) אם לא נעז להחליק בו על רולר בליידס? ניתקע בבית, בודדים, מול המחשב, ונמשיך לדחוס חלומות מפוארים לתוך מגירות עמוסות!

סליחה על הלשון הבוטה, אבל הגישה הזו הכניסה לי הרבה מאוד שכל לראש מאז שקראתי את ספרו של ד"ר אייל דורון, החיים בלונה פארק, ובגלל שאנחנו הולכים לדבר קצת על חשיבות יצירת תנאים יוצאי דופן בחיינו – מצאתי לנכון לפתוח את הפוסט בציטוט שלו, עם אינטרפציה מעט פאסימית משלי. 

לאחת ולתמיד: מהם תנאים יוצאי דופן?

אנחנו חיים בעולם של שינויים תכופים וחוסר וודאות, לכן – גם אם אנחנו לא לגמרי מבינים מה כוונת המשורר ב"תנאים יוצאי דופן" – כולנו מבינים את החשיבות של יצירת תנאים בלתי רגילים באספקטים שונים בחיינו.

למשל, ההחלטה לפתח קריירה בסביבה דינאמית ומעודדת יצירתיות, במקום בין 4 קירות המשרד ; הנכונות לשלב את עולם הרוח בתוך סדר היום הטובעני, במקום להישאב לחלוטין לעולם החומרי ; ההחלטה לנצל את פוטנציאל החופש של העידן הדיגיטלי ולבנות עסק מכל מקום בעולם, במקום "להיתקע" בבית. כל אלו דוגמאות, מתוך שורה ארוכה של רעיונות, ליצירת תנאים יוצאי דופן בעולם החדש.

זו ההגדרה שלי לתנאים יוצאי דופן: היכולת שלנו לקדם את המטרות שלנו לקראת עתיד של הגשמה עצמית, תוך קידוש החופש והחיים כאן ועכשיו, ושמירת אמונים והערכה לדברים החשובים באמת: זמן, משפחה, זוגיות, התפתחות אישית, התפתחות רוחנית.

נו? חושבים שאתם מצליחים לנהל אורח-חיים שמבוסס על תנאים יוצאי דופן?

דיסוננס המסרים הכפולים של המאה ה-21

אנחנו אמנם חיים במציאות של שפע אינסופי המקרב אותנו יותר מתמיד ליכולת להכיל בסגנון החיים שלנו תנאים יוצאי דופן, אבל רוב האנשים? כלל לא מודעים לשפע הזה, או מחזיקים בכלים הנכונים לצמוח לתוכו. חלקם אף תופסים אותו כ"שפע מאיים של אפשרויות".

החופש ליצירת פלטפורמות חינוך חדשות ברשת המידע האינטרנטית, למשל, הפך למאיים ברגע שהתחיל לבוא על חשבון האיכות ולתת במה לשרלנטנים ולתוכן חסר סטנדרטים. חלום העבודה מהבית, כדוגמא נוספת, הפך לאיום ממשי על סגנון-חייהם של רבים, כאשר המונים החליטו להילחם על מטרה שלא בהכרח מקדשת את האמצעים (להקריב את שעות הפנאי והמשפחה, למשל, למען הסיכוי לעתיד של עצמאות כלכלית ושגשוג). כשנתקעים בתוך לופ אבסורדי של עבודה מהבית, בדידות וחוסר הישגיות – נמצאים רחוק מאוד מהשפע.

אז בעוד שאנחנו שואפים לנצל את פוטנציאל החופש שהעולם הדיגיטלי מציע לנו, כאן ועכשיו, בלי לישים לב אנחנו יוצרים פער עצום בין האג'נדה שלנו לבין סגנון החיים שאנחנו אכן מאמצים לעצמינו בפועל (בין אם אנחנו עמצאים, פרילנסרים, יזמים דיגיטליים או שכירים). למה? כי אנחנו חיים בעידן של מסרים כפולים. 

מצד אחד, מוכרים לנו עתיד של חופש כלכלי ומעודדים אותנו לחלום על חיי נוודות מלאי הרפתקאות, מצד שני אף אחד לא באמת מלמד אותנו להפסיק לחלום ולהתחיל לחיות כמו שאנחנו באמת רוצים.

אופס, רק שלא נתעורר בגיל פנסיה ונגלה שעבדנו ממש ממש קשה כל החיים, בשביל מקור הכנסה פאסיבית.

לסיכום, בעידן דיגיטלי של שינויים תכופים, מסרים כפולים וחוסר וודאות תמידי, אנחנו חייבים ליצור לעצמינו תנאים יוצאי דופן ולהישאר נאמנים לעקרונות שלנו.

טיפ קטן? הדרך הכי טובה להתחיל היא לשאול את עצמינו "למה?" (ולהקפיד לחזור על השאלה הזו בכל אספקט ושלב בחיינו). למה אנחנו עושים את מה שאנחנו עושים? כך נשחרר מההיאחזות חסרת הוודאות במה שצפוי לנו בעתיד, ונלמד ליצור לנו את התנאים יוצאי הדופן שתמוכים בסגנון החיים שלנו, כבר היום.

בהצלחה.

אהבת? שתף 

Share on whatsapp
Share on pinterest
Share on facebook

יחד נהפוך את השגרה לחוויה מדהימה

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support